ua ru

В Україні сьогодні набуло чинності розпорядження Кабміну про надзвичайні заходи на ринку електроенергії

В Україні сьогодні, 26 серпня 2014 р., набуло чинності розпорядження Кабінету міністрів від 13 серпня 2014 р. № 764-р "Про вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії".

В Україні сьогодні, 26 серпня 2014 р., набуло чинності розпорядження Кабінету міністрів від 13 серпня 2014 р. № 764-р "Про вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії". Про це повідомила прес-служба Міненерго.

Даним розпорядженням визначено завдання Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики щодо коригування, за зверненням Міненерго України, тарифів на виробництво електричної енергії та величин "зеленого тарифу", тарифів на передачу електричної енергії, встановлення додаткових платежів (надбавки, знижки) виробникам електричної енергії тощо.

Розпорядженням також визначено заходи державним підприємствам "Національна енергетична компанія "Укренерго" та "Енергоринок". Зокрема, завданням ДП "НЕК "Укренерго" є визначення допустимого рівня зниження резерву енергогенеруючих потужностей; встановлення вимог щодо графіків (добових, тижневих тощо) та обсягів виробництва електричної енергії за окремими енергогенеруючими компаніями (у розрізі енергоблоків); встановлення тимчасових обмежень виробництва електричної енергії, зокрема виробникам з альтернативних джерел енергії; забезпечення дотримання встановлених лімітів потужності; встановлення тимчасових обмежень щодо пропускної спроможності міждержавних електричних мереж України, а також визначення умов здійснення та обсягів міждержавного перетікання електричної енергії.

Перед державним підприємством "Енергоринок" зазначеним розпорядженням Кабінету міністрів України поставлено завдання щодо розроблення разом з державним підприємством "Національна енергетична компанія "Укренерго", з урахуванням графіків та обсягів виробництва електричної енергії, графіків навантаження енергетичної системи України, а також нарахування платежів за електричну енергію її виробникам, що працюють за ціновими заявками, для яких встановлені графіки та обсяги виробництва електричної енергії, за граничною ціною системи.