ua en ru

В Україні сьогодні набуває чинності новий закон про прокуратуру

В Україні сьогодні набуває чинності новий закон про прокуратуру Фото: Андрій Кожем'якін

Новий закон змінив прийнятий ще у 1991 р

В Україні сьогодні, 15 липня, вступає в силу новий закон про прокуратуру. Про це сьогодні на засіданні Верховної Ради заявив голова Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, заступник голови фракції "Батьківщина" Андрій Кожем'якін, передає прес-служба партії.

"Сьогодні без перебільшення важливий день для України: набуває чинності новий Закон України "Про прокуратуру", який був прийнятий Верховною Радою України 14 жовтня 2014 р.", - заявив Кожем'якін.

Нардеп зазначив, що сьогодні також втрачає силу старий закон, прийнятий у 1991 р.

"З ним нарешті йде у минуле закрита система функціонування прокуратури старого радянського типу, надзвичайно централізованою, з явно вираженою каральною функцією, прокуратура, яка відображає недемократичне минуле і не є сумісною з європейськими стандартами і цінностями, до яких так прагне українське суспільство", - підкреслив Кожем'якін.

Нагадаємо, раніше Порошенко підписав поправки до закону про прокуратуру.

"Президент тільки-но підписав поправки до закону про прокуратуру - у присутності Віктора Шокіна і Давида Сакварелідзе. Закон створює нові можливості для очищення прокуратури, дозволить вже на днях почати конкурс для масштабного кадрового оновлення системи. І Шокін, і Сакварелідзе підкреслили, що працюють як одна команда", - написав у своєму Facebook прес-секретар Президента Святослав Цеголко.

За словами Цеголко, Президент гарантував повну підтримку у реформуванні прокуратури, а також додав, що це дасть можливість очистити відомство від корупціонерів.