Україна забороняє з 13 жовтня переміщення продуктових вантажів з Криму

НовиниНадзвичайні події    10.10.2014 - 15:41
Державна ветеринарна і фітосанітарна служба України забороняє з 13 жовтня переміщення продуктових вантажів з Криму.

Державна ветеринарна і фітосанітарна служба України забороняє з 13 жовтня переміщення продуктових вантажів з Криму. Про це повідомила прес-служба Держветслужби України.

"У зв'язку з неординарною ситуацією, що склалася в даний час відносно Автономної Республіки Крим - створення вільної економічної зони "Крим" з особливим режимом здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованих територіях України, неможливо здійснювати заходи державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду за епізоотичною ситуацією, об'єктами ветеринарно-санітарного нагляду, виконанням обов'язкових протиепізоотичних заходів і програм контролю за здоров'ям тварин", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, згідно з повідомленням Міжнародного епізоотичного бюро та Россільгоспнагляду на території Російської Федерації постійно реєструються випадки особливо небезпечних хвороб тварин і птиці (африканська чума свиней, ящур, високопатогенний грип птиці).

Крім цього, нестабільною є ситуація і на території Митного союзу. Так, на території Росії припинено звернення партії м'ясної продукції виробництва Білорусії, в якій виявлено геном збудника африканської чуми свиней.

"Враховуючи зазначене, а також безконтрольне переміщення через Керченську переправу об'єктів ветеринарно-санітарного нагляду, зваживши ризики, створювані для епізоотичного благополуччя території України, здоров'я і життя населення, Державна ветеринарна і фітосанітарна служба України з 13.10.2014 року вводить тимчасову заборону переміщення вантажів, які підлягають державному ветеринарно-санітарному контролю, з території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя в інші області України, а також транзит зазначених вантажів через їх територію", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, з 9 жовтня Росія дозволила ввезення свинини чотирьом українським підприємствам. Влітку 2014 р. Россільгоспнагляд заборонив ввезення української молочної продукції.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top