ru ua

Україна посіла останнє місце в рейтингу привабливості для розвитку "зеленої" енергетики

Україна посіла останнє місце в рейтингу привабливості для розвитку "зеленої" енергетики.

Україна посіла останнє місце в рейтингу привабливості для розвитку "зеленої" енергетики. Такий висновок міститься у новому дослідженні EY "Індекс привабливості країн для розвитку галузі відновлюваної енергетики" (Renewable Energy Country Attractiveness Index (RECAI), говориться в повідомленні компанії EYGM Limited.

За результатами рейтингу, тільки двом країнам, які традиційно розглядаються інвесторами як привабливих ринків для інвестицій у галузь відновлюваної енергетики, вдалося зберегти позиції в рейтингу - Німеччина і Японія, де учасники ринку відреагували на останні зміни, внесені в законодавство і енергетичні стратегії, залишилися на третьому і четвертому місцях відповідно. На відміну від цих країн суперечливі сигнали і половинчасті заходи у сфері енергетичної політики Великобританії та Австралії призвели до подальшого зниження їхнього рейтингу до сьомого та десятого місця відповідно. Італія та Іспанія відчули наслідки внесення поправок, мають зворотну силу, документи, регулюючі механізми підтримки, що зумовило зниження рейтингу цих країн на кілька позицій.

З іншого боку, ринки займають все більш міцні позиції в рейтингу. Індія посіла шосте місце завдяки перегляду енергетичної політики її новим урядом, який має намір стимулювати державні і приватні інвестиції у галузь відновлюваної енергетики. Бразилія, Чилі, ПАР та Кенія також послідовно покращують позиції в рейтингу, що обумовлено підготовкою до реалізації численних проектів і сприятливою енергетичної політики цих держав. Фінансування великих проектів в Нідерландах та Ізраїлі сприяло поліпшенню їх позицій в рейтингу.

Нагадаємо, голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук прогнозує залучення Україною близько 300 млрд гривень інвестицій у відновлювану енергетику до 2020 р.