ru ua

Україна вводить антидемпінгове мито на ввезення добрив з РФ

Україна вводить антидемпінгове мито на ввезення добрив з РФ Фото: Україна буде знижувати імпорт добрив з РФ

Імпорт добрив тільки з РФ ставить під загрозу українські сільгосппідприємства

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі України (МКМТ) прийняла рішення про введення антидемпінгових мит на імпорт російських добрив. Про це йдеться в повідомленні прес-служби відомства.

"Основні висновки Мінекономрозвитку про результати антидемпінгового розслідування щодо імпорту в Україну деяких видів азотних добрив походженням з Російської Федерації свідчать про наявність факту демпінгу. Також висновки розслідування свідчать про те, що імпорт російських добрив в Україні за демпінговими цінами, що завдає шкоди вітчизняним виробникам хімічних добрив і несе загрозу продовольчої безпеки України", - зазначають у МКМТ.

Згідно з результатами розслідування, оскільки РФ є основним постачальником добрив в Україні (80-90% від загального обсягу), демпінгові ціни ставлять "українських аграріїв у небезпечну залежність від їх постачання в майбутньому".

КМУ готує закон про зниження мит на ввезення основних добрив

"Непередбачене припинення поставок російських добрив в односторонньому порядку може стати ще одним інструментом агресії Російської Федерації проти України в торговій сфері", - додали у відомстві.

Тому в МКМТ відзначають необхідність прийняти по диверсифікації постачань добрив в Україну - з Китаю, країн Близького Сходу, США та інших. Крім цього, найближчим часом КМУ направить на розгляд парламентаріїв законопроект про заходи щодо диверсифікації поставок добрив шляхом зниження ставок ввізного мита на найбільш затребувані види добрив (нітрат амонію, карбамід, КАС).

До цього МКМТ пропонують тимчасово відстрочити введення антидемпінгових заходів щодо імпорту добрив з Російської Федерації, "щоб уникнути можливих негативних наслідків для аграрного комплексу, пов'язаних з їх дією". Також найближчим часом відомстві направлять звернення Мінагрополітики про призупинення вжитих заходів для розгляду до вступу рішення в силу.

Нагадаємо, Кабмін продовжив дію ввізного мита на товари з РФ.