ua en ru

Україна внесла на розгляд ЄС ряд ініціатив по довгостроковому співробітництву, - Порошенко

Україна внесла на розгляд ЄС ряд ініціатив по довгостроковому співробітництву, - Порошенко Фото: Петро Порошенко (president.gov.ua)

Йдеться про приєднання до митного та енергетичного спілкам ЄС

Президент України Петро Порошенко заявив, що Україна внесла на розгляд Європейського союзу (ЄС) ряд ініціатив з довгострокового співробітництва. Про це глава України повідомив в зверненні президента до учасників Українського фінансового форуму, передає прес-служба глави України.

"Українська сторона вже внесла на розгляд керівництва Євросоюзу нові ініціативи по стратегічного бачення довгострокового співробітництва", - заявив Порошенко.

За його словами, мова йде про приєднання до Митного союзу ЄС, Енергетичного союзу ЄС, Загального авіаційного простору і Єдиного цифрового ринку.

Порошенко підкреслив, що реалізація цих ініціатив фактично перетворить східні кордони України в східні кордони Євросоюзу ще до того, як Україна де-юре приєднається до ЄС.

"В результаті такої стратегії ми максимально наблизимося до критеріїв членства в ЄС. Україна секторально інтегрується з ЄС, майже як будь-яка інша країна Євросоюзу", - резюмував президент.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про заяву Порошенка, що мандат миротворчих сил Організації об'єднаних націй повинен поширюватися на всю окуповану територію Донецької та Луганської областей.