ru ua

Україна веде переговори з МВФ про реструктуризацію боргу у 3 млрд дол. перед МВФ, - Мінекономрозвитку

Україна веде переговори з Міжнародним валютним фондом (МВФ) про реструктуризацію боргу у розмірі 3 млрд дол. Про це сьогодні заявив перший заступник міністра економрозвитку і торгівлі Вадим Копилов, передає кореспондент РБК-Україна.

"Зараз ведуться переговори щодо реструктуризації боргу, який передбачений на цей рік, - 3 млрд дол. Вести треба мову, аби на 10 років відкласти виплату цих коштів", - сказав Копилов.

Раніше на цьому тижні прем'єр-міністр України Микола Азаров сказав Reuters, що Київ попросить МВФ рефінансувати борг, погашення якого доводиться на 2012 рік, новими кредитами в рамках програми stand-by.

Україна, що виплатила в лютому 575 млн дол., до кінця року повинна повернути фонду ще приблизно 3,1 млрд. дол. раніше отриманих кредитів.

У теж час, раніше сьогодні представник МВФ в Україні Макс Альер заявив, що Кабінет міністрів України не звертався до МВФ з проханням про реструктуризацію або відстрочення платежем.

"Ми не отримували жодних офіційних заяв і прохань уряду про реструктуризацію. У нас немає жодних механізмів по реструктуризації або відстроченню платежів", - сказав Альер.