ua en ru

Україна в 2014 р. планує отримати 17 млрд грн від приватизації обленерго, - ЗМІ

До державного бюджету України на 2014 р. в якості доходів від приватизації енергооб'єктів закладено 17 млрд грн.

До державного бюджету України на 2014 р. в якості доходів від приватизації енергооб'єктів закладено 17 млрд грн. Істотний акцент робиться на енергетику - у цій галузі намічено продати 14 пакетів акцій обленерго, пише "Дзеркало тижня. Україна".

У п'яти обленерго продаються контрольні пакети - "Миколаїв-", "Хмельницьк-", "Харків-", "Запоріжжя-" і "Тернопільобленерго".
На продаж в 2014 р. виставлені і такі, що залишалися в держави блокуючі пакети "Донецькобленерго", "Вінницяобленерго", "Закарпаттяобленерго", "Одесаобленерго", "Сумиобленерго", "Чернівціобленерго" і ДТЭКовское "Крименерго".

У лютому на продаж виставлять і 46%-ий пакет "Черкасиобленерго". Домовитися про продаж ще 25% акцій, що належать УкрЕСКО (формально державному на 99,7%), схоже, поки не доля. 0,3% приватних акціонерів багато років успішно зривають такі спроби.
Одночасно допродадуть і залишки державних пакетів (по 25%) акцій енергогенеруючих компаній "Дніпроенерго", "Донбасенерго", "Західенерго", "Київенерго", що контролюються холдингом ДТЕК Ріната Ахметова. Дозвіл на продаж "Донбасенерго" на біржі Кабмін вже дав.

А ось "Центренерго" знову не в планах продажу Фонду держмайна.

У 2013 р. левову частку надходжень від приватизації забезпечили всього два об'єкта енергетичної галузі. Це "Донбасенерго" (0,72 млрд грн) і проданий структурам, дружнім Юрію Бойко, "Волиньобленерго" за 0,46 млрд грн.