ua en ru

Україна зробила заявку на оренду плавучого LNG-терміналу

Україна зробила заявку на оренду плавучого LNG-терміналу.

Україна зробила заявку на оренду плавучого LNG-терміналу. Про це заявив голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України (Держінвестпроекту) Сергій Євтушенко (на фото) в інтерв'ю газеті "Урядовий кур'єр".

"На початковому етапі ми планували побудувати наземний LNG термінал на 10 млрд куб. м. На це потрібно від 52 до 60 місяців і понад 800 млн євро. Але поки що не маємо таких часових і фінансових ресурсів. Тому зараз зосередились на варіанті оренди корабля, який є фактично плавучим заводом із регазифікації. Він буде пришвартований у порту Южний, і до нього підходитиме танкер з LNG.", - заявив Євтушенко.

За його словами, такий завод може приймати до 50 вантажів на рік, а оренда обійдеться Україні набагато "дешевше, швидше і простіше".

"Ми попередньо вже зробили заявку на оренду такого корабля. Бо в світі на них велика черга. Адже це найдешевше рішення для багатьох країн із низьким та середнім рівнем цивілізаційного та економічного розвитку", - повідомив голова Держінвестпроекту.
Він зазначив, що цей проект можна реалізувати за 9-12 місяців з моменту прийняття політичного рішення та початку фінансування, а ціна залежатиме від строків оренди.

"Приміром, якщо орендуватимемо на 10 років, ціна буде вищою, ніж коли на 5, але нижчою, ніж коли на 20. Це рішення має прийняти уряд. У середньому оренда такого корабля обійдеться у 55 млн дол. на рік. При цьому вартість оренди покриватиметься з тарифу на регазифікацію, тобто з прибутку. Це операційні, а не капітальні затрати. Тобто тут не потрібні великі інвестиції. Держава має профінансувати лише переобладнання майданчика з нафтового термінала на газовий, створення інфраструктури і приєднання до мережі. Ми схиляємося до того, щоб це повністю проводилось через державне фінансування", - заявив Євтушенко.

Нагадаємо, до недавнього часу Україна планувала будівництво в Одеській області LNG-терміналу, також можливе спільне з Туреччиною будівництво LNG-терміналу на турецькому узбережжі Середземного моря.

25 серпня 2010 р. указом Президента будівництво LNG-терміналу (СПГ-термінал, термінал по отриманню та регазифікації зрідженого газу) було визначено в Україні одним з пріоритетних національних проектів. З тих пір проект знаходиться в стані будівництва.