ua ru

Україна розробляє план підвищення внутрішніх цін на газ для відновлення кредитів МВФ, - Хорошковський

Україна розробляє план поступового підвищення внутрішніх цін на газ, що є умовою відновлення кредитів МВФ, критично важливих для країни, яку цього року чекають масштабні передвиборні витрати і виплата більше 5 млрд дол. зовнішнього боргу. Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр України Валерій Хорошковський в інтерв'ю Reuters, повідомляє агентство.

За його словами, переговори з МВФ продовжаться в квітні.

"Ми говоримо про умови продовження програми та можливості отримання наступного траншу. Ці переговори йдуть постійно, я в них брав участь, коли був у Вашингтоні, впевнений, що делегація, яка поїде в кінці квітня на переговори, також буде піднімати ці питання. Вони не знімаються з порядку денного", - сказав Хорошковський.

"Дуже важливо створити систему адресної допомоги і після цього перейти до прийняття рішення, за яким графіком підвищувати тарифи до економічно обгрунтованого рівня", - додав перший віце-прем'єр.

Він також додав: "І уряд, і МВФ, ми прагнемо до введення економічно обумовлених тарифів. Але ми намагаємося пояснити МВФ, що підвищення тарифів має передувати інша робота".