ua ru

Україна просить міжнародне співтовариство засудити Росію за теракт на Донбасі

Росія, яка продовжує підтримувати терористичну діяльність незаконних збройних формувань на Донбасі і військовослужбовці якої беруть безпосередню участь у бойових діях проти України, несе повну відповідальність за невинні жертви у Волновасі, Дебальцеве, Донецьку, Маріуполі та багатьох інших містах і селах України. Про це йдеться в заяві МЗС України щодо обстрілу терористами Маріуполя.

"Очікуємо, що Росія нарешті виконає свої зобов'язання, вплине на своїх підопічних і припинить їх підтримку. Ми також вимагаємо від Росії повного виконання Мінських домовленостей, включаючи негайне виведення всіх своїх збройних підрозділів з території України, закриття російсько-українського кордону і встановлення міжнародного моніторингу", - йдеться в документі.

Україна закликала міжнародне співтовариство засудити теракт у Маріуполі та інші скоєні терористами злочину. "Сьогодні як ніколи потрібні рішучі дії всього цивілізованого світу як проти терористичних організацій, так і проти тих, хто їх підтримує, фінансує і прикриває", - сказано в повідомленні.

У МЗС України сподіваються, що обстріли житлових районів Маріуполя буде всебічно та об'єктивно розслідувані, а винні в цьому "жахливому злочині проти людяності" безсумнівно понесуть заслужене покарання. Українські дипломати також закликали спеціальну моніторингову місію ОБСЄ невідкладно взяти участь у такому розслідуванні.

"Обстріл стався на тлі зроблених напередодні ватажком терористичного угрупування "ДНР" заяв про готовність до подальших атак українських міст, а також значної активізації перекидання регулярних підрозділів російських збройних сил, зброї і важкої техніки на територію Донецької та Луганської областей", - нагадали в МЗС.

Як повідомлялося, раніше прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив про те, що Україна скликає екстрене засідання Ради безпеки ООН.