ru ua

Україна продовжує переговори щодо відновлення поставок вугілля з РФ

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України веде переговори щодо відновлення поставок вугілля Кузнецького вугільного басейну Російської Федерації. Про це в ході виїзної конференції заявив перший заступник голови Міненерго Юрій Зюков, передає кореспондент РБК-Україна.

"На сьогодні вугілля, який був на колесах, який був відвантажений ще в листопаді місяці, він вже весь перетнув кордон і вступив на станції як "Центренерго", так і компаній ДТЕК. На сьогодні ведуться переговори про те, щоб пішли відвантаження вугілля з Кузбасу за раніше укладеними контрактами. Питання має вирішитися, повинна піти поставка вугілля", - сказав Зюков.

У той же час він висловив упевненість, що Україні вдасться пройти зимовий період без віялових відключень електроенергії.

Нагадаємо, восени 2014 р. в Україні склалася критична ситуація із забезпеченням вугіллям ТЕС і, як наслідок, виробництвом достатньої кількості електроенергії. У першу чергу це було пов'язано з конфліктом на Донбасі.

У підсумку Україна домовилася про закупівлі необхідного вугілля в ПАР і Росії.

За 11 днів січня 2015 р. Україна отримала з Росії близько 138 тис. т вугілля. Загалом Міненерго України розраховувало отримати понад 600 тис. тонн російського вугілля в січні 2015 р.

Міненерго повідомило, що поставки вугілля з Росії в Україну 23 січня були припинені.