ua ru

Україна закликала РФ підписати графік імплементації домовленостей мінських

Україна закликала РФ підписати графік імплементації домовленостей мінських

Україна закликала Російську Федерацію підписати графік імплементації мінських домовленостей в редакції від 13 листопада. Про це сказано в заяві Міністерства закордонних справ (МЗС) України.

"Сьогодні Україна в черговий раз звернулася до Російської Федерації з пропозицією підписати графік імплементації мінських домовленостей саме в редакції від 13 листопада і забезпечити припинення вогню з 19 січня", - сказано в заяві.

У заяві сказано, що 13 листопада 2014 року представники України і Росії підписали робочий документ, який передбачав чіткий графік імплементації положень Мінського меморандуму, зокрема, в частині забезпечення двостороннього припинення вогню, відведення важких озброєнь і повернення на лінію розмежування. Тим не менш, російська сторона відкликала свій підпис з цього документа.

МЗС України переконане, що ці домовленості дозволять негайно припинити вогонь, захистити мирне населення регіону від обстрілу бойовиків, що ведеться останніх чотири місяці на Донбасі, а також створити всі умови для проведення подальших зустрічей.

"Початок неухильного виконання цього документа створить належні передумови для проведення вже найближчим часом консультацій Тристоронньої контактної групи, зустрічі міністрів закордонних справ України, Франції, Німеччини та Росії, а в подальшому - саміту глав держав та урядів в Астані. Вимагаємо, щоб нарешті цей план був виконаний", - також сказано в заяві МЗС.

Нагадаємо, сьогодні МЗС Росії заявило про відмову Президента України Петра Порошенка від "мирного плану" Путіна.