Україна пішла на безпрецедентні компроміси в процесі укладення УА з ЄС, - Азаров

Україна пішла на безпрецедентні компроміси в процесі укладення угоди про асоціацію (УА) та зону вільної торгівлі (ЗВТ) з Євросоюзом. Про це заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з делегацією політичної групи "Альянс лібералів та демократів Європи" Європейського парламенту, передає прес-служба Кабінету міністрів України.

"Ми пішли на численні компроміси в частині укладення Угоди про ЗВТ. Ми відкрили свій ринок для країн Європейського Союзу, а ЄС встановив для нас десятирічний перехідний період, під час якого квоти на ряд важливих для нас позицій будуть скасовані. Угод такого типу в України немає ні з ким, навіть із Росією", - зазначив Азаров.

Він додав, що уряд доклав істотних зусиль для укладення УА.

"За один рік нам вдалося зробити стільки, скільки не було зроблено за попередні п'ять років. Досягнуто це передусім тому, що ми пішли на певні компроміси і взяли на себе надзвичайно серйозні зобов'язання", - підкреслив глава уряду.

Голова політичної групи "Альянс лібералів та демократів Європи" ЄП Гі Верхофстадт, у свою чергу, зазначив, що підписання УА - в інтересах як України, так і ЄС.

"Підписання УА - в інтересах як України, так і Європейського Союзу. Щоб УА, яка вже закінчена, набула чинності", - сказав європолітик.

Нагадаємо, 21 травня повідомлялося, що, за словами віце-президента Європарламенту Яцека Протасевича,  Тимошенко виступає проти підписання і ратифікації Європейським союзом угоди про асоціацію (УА). Пізніше захист Тимошенко спростував цю інформацію.

19 грудня 2011 р. на саміті Україна-ЄС було оголошено про завершення переговорів щодо угоди про асоціацію.

30 березня 2012 р. на рівні глав переговорних делегацій відбулося парафування угоди. Для її підписання необхідно здійснити вимоги ЄС щодо перекладу тексту документа всіма мовами Євросоюзу. Ратифікація УА здійснюється Україною, Європарламентом і всіма державами-членами ЄС.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся