ru ua

Україна попросить МВФ рефінансувати боргові платежі 2012 р., - Азаров

Україна попросить Міжнародний валютний фонд рефінансувати борг, погашення якого доводиться на 2012 рік, новими кредитами в рамках програми stand-by, сказав прем'єр-міністр Микола Азаров. Про це повідомляє Reuters.

"Україна буде детально і скрупульозно виконувати свої зобов'язання, у тому числі і перед МВФ, але ми маємо право поставити таким чином питання, щоб відбувся залік нашої заборгованості за рахунок чергового траншу, ми маємо на це право як члени МВФ. Не погодиться (МВФ), значить - погасимо", - сказав Азаров.

За його словами, така можливість обговорювалася під час зустрічі з виконавчим директором МВФ Крістін Лагард в кінці січня.

"Я про це говорив пані Лагард, коли ми з нею обговорювали ці питання... Що якщо МВФ, наприклад, з якихось причин не зможе нам надати другий транш кредиту stand-by, то, принаймні, Україна має право ставити питання про те, щоб МВФ не наполягав на погашенні тієї заборгованості, яка утворилася в 2008 році", - додав прем'єр.

Україна, що виплатила в лютому 575 млн дол., до кінця року повинна повернути фонду ще приблизно 3,1 млрд дол. раніше отриманих кредитів.