Україна попросила РФ надати роз'яснення, як російське озброєння потрапило на Донбас, - МЗС України

Середа 18 червня 2014 15:38
Україна сьогодні,18 червня 2014 р. на черговому засіданні форуму ОБСЄ з питань співробітництва в галузі безпеки звернулася до Російської Федерації з вимогою надати роз'яснення, яким чином російське озброєння потрапило до рук сепаратистів у Донецькій та Луганській обл.

Україна сьогодні,18 червня 2014 р. на черговому засіданні форуму ОБСЄ з питань співробітництва в галузі безпеки звернулася до Російської Федерації з вимогою надати роз'яснення, яким чином російське озброєння потрапило до рук сепаратистів у Донецькій та Луганській обл. Про це повідомила прес-служба Міністерства закордонних справ України.

Як зазначається у повідомленні, компетентні органи України отримали фотодокази російського походження переносних зенітно-ракетних комплексів (ПЗРК), що застосовуються терористами у Донецькій та Луганській областях.

"Так, 6 червня 2014 р. після відбиття атаки терористів на пункт пропуску "Маринівка" (Донецька обл.), на місці бойових дій було знайдено ящик від виробів 9М39 (ПЗРК "Ігла"). Пакувальний листок, що знаходився у ящику, свідчить про те, що зазначені ПЗРК зберігалися з 2001 р. у військовій частині протиповітряної оборони ЗС РФ №33859 (м. Єйськ Краснодарського краю). Остання відмітка про перевірку їх наявності у місці зберігання на складі в/ч №33859 датована 12 квітня 2014 р.", - йдеться у повідомленні.

Україна попросила РФ надати роз'яснення, як російське озброєння потрапило на Донбас, - МЗС України

 

Україна попросила РФ надати роз'яснення, як російське озброєння потрапило на Донбас, - МЗС України

У МЗС України підкреслюють, що згідно з отриманими даними, 12 квітня 2014 р. зазначені ракетні комплекси зберігалися на військовій базі ЗС РФ у м. Єйськ, а вже 6 червня використовувалися терористами при штурмі пункту пропуску "Маринівка" на українсько-російському кордоні.

 

Україна попросила РФ надати роз'яснення, як російське озброєння потрапило на Донбас, - МЗС України

"У цьому зв'язку Україна в рамках чергового засідання Форуму ОБСЄ з питань співробітництва в галузі безпеки 18 червня звернулася до Російської Федерації з вимогою надати роз'яснення, яким чином ПЗРК "Ігла" потрапили з російської військової бази до рук проросійських сепаратистів", - йдеться у повідомленні.

В українському зовнішньополітичному відомстві зазначають, що передача Російською Федерацією ПЗРК терористам "не лише підтверджує факти прямого втручання РФ у внутрішні справи України та підтримку Росією тероризму як явища, але й є грубим порушенням російською стороною міжнародних зобов'язань щодо контролю за зберіганням та передачами ПЗРК в рамках Вассенаарської домовленості - "Елементів експортного контролю за переносними зенітно-ракетними комплексами".

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся