ru ua

Україна піднялася в рейтингу світових демократій

Україна піднялася в рейтингу світових демократій Фото: в Україні спостерігається поліпшення ситуації з демократією

Україна посіла в рейтингу політичного розвитку 38 місце серед 129 країн

Аналіз політичної ситуації у 129 країнах, що розвиваються чи переживають перехідний період, вказує на погіршення ситуації з демократією у всьому світі. Про це свідчать дані дослідження Bertelsmann Transformation Index (BTI), оприлюдненого німецьким Фондом Бертельсманна, передає Deutsche Welle.

"В глобальному рейтингу політичного розвитку Україна посіла 38 місце і потрапила в категорію "демократій з обмеженнями". В економічному вимірі Україна знаходиться на 73 місці - в категорії "Ринкові економіки з функціональними проблемами", - свідчать результати дослідження.

Серед 129 країн, які розвиваються і трансформуються і які розглядалися в дослідженні, 55 є автократичними. Серед них 40 є "жорсткими" диктатурами - на сім більше, ніж у минулому році.

У більш ніж половині проаналізованих країн демократія серйозно постраждала протягом останніх двох років. У пострадянських країнах, зокрема, в Росії, в країнах Магрибу, на сході Європи, наприклад, у Польщі та Угорщині спостерігаються погіршення.

У цілому ситуація з громадянськими правами погіршилася майже у 60% країн, представлених у дослідженні. У 20% - істотно погіршилася. Менш ніж в кожної десятої країні відбулося помітне поліпшення - серед них в Україні, Малі, Гвінеї та Непалі.

Нагадаємо, раніше Україна посіла 24 позицію в списку найдешевших для життя країн.