ua ru

Україна очікує від РФ до 22 січня роз'яснень по перебуванню 50 тис. російських військових у кордону

Україна очікує від РФ до 22 січня роз'яснень по перебуванню 50 тис. російських військових у кордону

Україна очікує від Російської Федерації до 22 січня 2015 р. роз'яснень по перебуванню 50 тис. російських військових неподалік українського кордону. Про це йдеться в коментарі речника МЗС України Євгена Перебийніса щодо агресивної військової діяльності Російської Федерації, яке поширила прес-служба МЗС.

"За інформацією компетентних органів України, Російська Федерація зосередила вздовж українсько-російського державного кордону понад 50 тис. російських військовослужбовців, що перебувають у стані повної бойової готовності, розгорнула в безпосередній близькості до території України озброєння та військову техніку, яка раніше не дислокувалася в прикордонних районах РФ", - йдеться у коментарі.

Зазначається, що здійснення сусідньою державою цих та інших заходів військової діяльності із невизначеними завданнями "викликає природне занепокоєння в Україні, суперечить міжнародним зобов'язанням російської сторони, в тому числі в контексті мінських домовленостей, а також підриває міжнародні зусилля, спрямовані на деескалацію ситуації на сході України".

"З огляду на це, Україна.... 20 січня звернулася відповідним каналом зв'язку ОБСЄ до Російської Федерації з вимогою офіційно повідомити цілі, райони проведення РФ вказаної військової діяльності, дату її завершення, а також найменування, підпорядкованість, кількість та типи формувань і частин, що беруть в ній участь", - зазначає Перебийніс.

Повідомляється, що автоматично цей запит розійшовся мережею ОБСЄ всім державам-учасницям.

"Згідно з Віденським документом Росія зобов'язана надати відповідні роз'яснення протягом 48 годин з моменту отримання запиту, тобто 22 січня. Україна залишає за собою право, в разі надходження незадовільної відповіді, вимагати двосторонніх консультацій або багатосторонню зустріч держав-учасниць Віденського документа під проводом діючого голови ОБСЄ", - підкреслюють в українському МЗС.

Нагадаємо, як повідомив голова МЗС України Павло Клімкін, Україна 20-21 січня представить ОБСЄ, ООН та Раді Європи документи щодо трагедії під Волновахою..