Україна опустилася на 166 місце у рейтингу економічних свобод

Четвер 16 лютого 2017 15:49
Україна опустилася на 166 місце у рейтингу економічних свобод
Фото: економіка України залишається невільною

Українська економіка залишається репресованою

Україна опустилася на 166 позицію серед 180 країн в рейтингу економічних свобод. Про це свідчать дані рейтингу, складеного американським дослідницьким центром The Heritage Foundation.

Згідно з рейтингом, українська економіка з-за політичної кризи і військових дій на Сході, залишається однією з найбільш репресивних економік в Європі.

На думку експертів центру, уряд України розпочав всеосяжний комплекс реформ для відновлення зростання, але прогрес поки не очевидний.

Україна набрала 48,1 бали, це на 1,3 бала вище, ніж у минулому році. При цьому середній бал в регіоні - 68, а у світі - 60,9.

До досягнень України за минулий рік автори віднесли торговельну свободу і податкову політику. До проблем, що викликають занепокоєння - верховенство закону, державні витрати й інвестиційну свободу.

Крім України, до списку країн з «репресивною економікою» входять ще 22 країни. Поруч з Україною у рейтингу - Ангола і Сурінам.

Рівень свободи економік країн світу розраховується по середньому арифметичному з 12 показників (раніше цих показників було 10), серед яких свобода бізнесу, торгівлі, фінансового сектора, інвестицій, праці, монетарна і фіскальна свобода, гарантії прав власності, розміри бюрократичного апарату, ступінь захисту від корупції. Таким чином, теоретично в "абсолютно вільної економіки" в результаті може вийти 100 балів, а там, де свободи немає в принципі, відповідно - нуль.

Всі країни світу в цьому індексі розділені на 5 умовних груп – "вільні", "переважно вільні", "помірно вільні","«переважно невільні", "невільні". Повний рейтинг дає загальну картину економічних свобод серед країн і територій світу.

Нагадаємо, Київ потрапив до рейтингу кращих студентських міст світу.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся