ua en ru

Україна та РФ продовжать газові переговори в найближчі 36 годин, - Новак

Україна та Росія продовжать газові переговори в найближчі 36 годин.

Україна та Росія продовжать газові переговори в найближчі 36 годин. Про це заявив міністр енергетики Російської Федерації Олександр Новак за підсумками завершення чергового раунду переговорів у Брюсселі, передає прес-служба Міненерго РФ.

За словами Новака, який очолює російську делегацію, домовленості, досягнуті на переговорах від 2 червня, залишаються незмінними: "Нафтогаз України" повинен погасити 1,45 млрд дол. за газ, поставлений у листопаді-грудні 2013 р., а також частково оплатити поставки за квітень-травень 2014 р. у розмірі 500 млн дол.

На переговорах 9 червня, за його словами, обговорювалися пропозиції щодо графіку виплати заборгованості, питання надійності транзиту газу через Україну, закачування газу в підземні сховища газу, а також платоспроможності Києва.

Глава Міненерго Росії зазначив, що вперше на консультаціях обговорювалося питання щодо ціни на газ, а також питання подальшої оплати і постачання газу за червень-серпень 2014 р.

"Ми підготували, на наш погляд, досить конструктивні пропозиції, які повинні влаштувати зацікавлені сторони. В наступні 36 годин ми продовжимо переговори", - заявив Новак.

Нагадаємо, за підсумками попереднього раунду тристоронніх переговорів 2 червня Україна відклала звернення в Стокгольмський арбітраж, а РФ перенесла на 10 червня крайній термін, після якого має намір ввести передоплату за газ для України.

"Нафтогаз" виплатив 786 млн дол. "Газпрому" заборгованості газу за 1 квартал 2014 р. при ціні 268,5 за тис. куб. м.

У "Нафтогазу" також є борг перед "Газпромом" за листопад-грудень 2013 року за ціною приблизно 380 дол. за тис. куб. м. борг з квітня 2014 р. за ціною 485 дол. за тис. куб. м.

Однак Україна наполягає на ціні 268,5 дол. за тис. куб. м і говорить про готовність протягом 10 днів погасити газовий борг, якщо заборгованість буде перерахована за цією ціною.