ru ua

Україна і Китай домовилися про співпрацю у виробництві синтетичного газу

В ході державного візиту Президента України Віктора Януковича в Китайську Народну Республіку (КНР), Едуард Ставицький підписав угоду з китайською національною хімічною інжиніринговою компанією та її дочірньою компанією "Вухуань Інжиніринг" про співпрацю з будівництва заводів з виробництва синтетичного газу в Україні. Про це повідомляє прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.

Підписання угоди відбулося в рамках виконання програми заміщення споживання природного газу вітчизняним вугіллям згідно кредитної угоди між банком розвитку Китаю і НАК "Нафтогаз України", підписаного 25 грудня 2012 року, на загальну суму 3,656 млрд дол.

"Фактично, підписання цієї угоди - це старт практичної реалізації масштабного спільного проекту, оскільки проектна пропозиція також готувалася нашими китайськими партнерами. Угодою визначені терміни проведення підготовчих робіт для початку будівництва. Китайська національна хімічна інжинірингова корпорація та її дочірня компанія "Вухуань Інжиніринг" займають не тільки домінуючі позиції на ринку Китаю, а також є світовими лідерами в галузі вуглехімії", - зазначив міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький.

За його словами, реалізація цього проекту дозволить Україні щорічно заощаджувати до 4 млрд. куб. метрів природного газу, створить понад 2000 нових робочих місць, забезпечить стабільний ринок збуту вітчизняного вугілля в обсязі до 10 млн тонн щорічно.