Україна і Єврокомісія незабаром проведуть у Брюсселі круглий стіл з пошуку оператора української ГТС, - радник голови "Нафтогазу"

Україна спільно з Європейською Комісією найближчим часом проведе в Брюсселі круглий стіл з пошуку інвесторів та оператора з управління українською газотранспортною системо.

Україна спільно з Європейською Комісією найближчим часом проведе в Брюсселі круглий стіл з пошуку інвесторів та оператора з управління українською газотранспортною системо. Про це заявив головний радник голови правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко в ефірі телеканалу "24".

"На запрошення Європейської Комісії ми найближчим часом проведемо в Брюсселі круглий стіл... оскільки така велика кількість компаній цікавляться цим питанням, що навіть немає часу проводити переговори віч-на-віч. Тому в принципі ми погодилися з Європейською Комісією , що вони проводять круглий стіл, запрошують десятки європейських компаній. З американським компаніями ми також плануємо, просто часу на це не вистачає. Але в вересні ми також проведемо так зване роуд-шоу, де ми почнемо спілкуватися і з американськими компаніями", - заявив Вітренко.

Він зазначив, що Третя енергетична хартія передбачає, що транспортуванням газу та зберіганням газу повинні займатися окремі спеціалізовані компанії. Разом з тим американські компанії також є гравцями на європейському енергетичному ринку.

"Нам потрібні не менш ніж національні компанії, які допоможуть нам швидко інтегруватися в європейський та в глобальний ринок", - заявив Вітренко.

Нагадаємо, 8 вересня 2014 р. Президент України Петро Порошенко підписав закон №1645-VII, який передбачає реформування української газотранспортної системи. Згідно з новим законом, функції з оперативно-технологічного управління української ГТС передаються від державного підприємства суб'єкту господарювання, засновником і власником якого може виступати виключно держава чи держава (володіння не менш як 51% корпоративних прав) та юридична особа (юридичні особи), яке належить та контролюється резидентами країн Європейського союзу, США чи Європейського енергетичного співтовариства і є оператором системи транспортування газу або членом Європейської мережі операторів системи транспортування газу, сертифікованим відповідним чином.

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан повідомив послів країн ЄС і "Великої сімки", що українська газотранспортна система знаходиться в хорошому технічному стані і повністю готова до виконання функції транзиту енергоресурсів.

У свою чергу офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов заявив, що вартість модернізації української ГТС оцінюється мінімум в 19,5 млрд дол., але при цьому не знімає ризиків для транзиту російського газу в Європу.

Читайте нас в Google News та підписуйтесь

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся