ua en ru

Україна і Євратом у квітні планують узгодити проект угоди на 300 млн євро для забезпечення безпеки АЕС

Україна і Європейське співтовариство з атомної енергії (Євратом) в квітні 2013 г. мають намір погодити проект угоди на отримання 300 млн євро кредиту на безпеку АЕС, повідомляє Міністерство енергетики та вугільної промисловості. "З 11 по 16 лютого 2013 р. в Люксембурзі відбулися офіційні переговори делегації на чолі з директором департаменту стратегічної політики, інвестицій та ядерно-енергетичного комплексу Міненерговугілля Микитою Константиновим і Євратомом з метою отримання позики у розмірі 300 млн євро на реалізацію проекту "Комплексна (зведена) програма підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій", - йдеться в повідомленні.

За результатами переговорів підписано протокол. "Представники Євратому відзначили, що парафування угод по проекту можливе тільки на початку квітня 2013 р. Після затвердження результатів переговорів Європейською комісією", - наголошується в документі.

В кінці січня 2013 р. парафована гарантійна та кредитна угоди з ЄБРР для отримання кредиту в розмірі 300 млн євро на реалізацію цього ж проекту. Угода передбачає отримання кредиту на 15 років з пільговим періодом погашення 6 років.

Читайте також: Кабмін виділив для компенсації ризику мешканцям зон спостереження АЕС 178,5 млн грн