ua en ru

Україна та ЄС домовилися про дорожню карту для імплементації УА

Україна і Європейський союз домовилися про підготовку дорожньої карти для імплементації Угоди про асоціацію. Про це заявив сьогодні єврокомісар з розширення і політики європейського сусідства Штефан Фюле після переговорів з першим віце-прем'єром уряду України Сергієм Арбузовим.

Україна і Європейський союз домовилися про підготовку дорожньої карти для імплементації Угоди про асоціацію. Про це заявив сьогодні єврокомісар з розширення і політики європейського сусідства Штефан Фюле (на фото праворуч) після переговорів з першим віце-прем'єром уряду України Сергієм Арбузовим (ліворуч), передає російський телеканал "ТВЦ".

Крім того, Брюссель буде сприяти досягненню угоди України з МВФ і приєднанню до зони вільної торгівлі з ЄС. "Ми дали чітко зрозуміти нашим українським партнерам, що ЄС є найбільшим донором українського майбутнього з точки зору модернізації", - сказав єврокомісар.

Крім того, за його словами, українській стороні потрібно вийти із ситуації, яка нині склалася, винятково мирним шляхом, інакше доля УА з ЄС опиниться під великим питанням.

Фюле також повідомив, що сторони домовилися вести подальші переговори з євроінтеграції без участі Росії.

Своєю чергою, Арбузов заявив, що УА з ЄС буде підписана, щойно буде виконана необхідна для цього робота, передає ТСН.

"Політична воля підписати Угоду про асоціацію з ЄС є. Ми обговорювали, коли ми це зробимо, - ми це зробимо найближчим часом, щойно буде пророблена необхідна робота", - сказав перший віце-прем'єр.

Нагадаємо, Європейський парламент на своєму сьогоднішньому засіданні більшістю голосів прийняв резолюцію щодо України.

Основними посилами резолюції є готовність підписати Угоду про асоціацію з Україною, надати фіндопомогу, засудження застосування сили до мирних протестувальників у Києві та заява щодо відкритості до подальшого діалогу. Крім того, Європарламент закликав країни ЄС до якнайшвидшого запровадження безвізового режиму з Україною.

Водночас міністр закордонних справ України Леонід Кожара вважає залучення іноземних посередників для вирішення ситуації в Україні крайнім заходом. При цьому, за словами глави зовнішньополітичного відомства, Міжнародний валютний фонд (МВФ) готовий відновити співпрацю з Україною.