Україна хоче переглянути тариф на транзит російського газу, - Демчишин

Середа 04 березня 2015 15:58

Україна планує переглянути тариф на транзит російського газу своєю територією. Про це журналістам заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми на цій зустрічі підняли це питання. Пояснили - чому. Тому що об'єм газу, який транзитується протягом останніх 3-х років, суттєво зменшився і договір від 2009 р., який підписаний, передбачав 110 млрд куб. м транзиту. Минулого року це було менше 60 млрд куб. м, цього року буде порядку 50 млрд куб. м. Це прогнозні величини. Тобто це суттєво нижчий об'єм, а собівартість формувалась, виходячи з певного очікуваного об'єму", - заявив Демчишин.

"Оскільки собівартість транзиту в суттєвий мірі є умовно постійною, тобто у дуже незначній мірі залежить від об'єму транзиту, тому на даний момент формула, яка застосовується для розрахунку транзитної ставки, вона не є актуальною, тому ми вважаємо, що іі треба переглядати", - заявив міністр.

Нагадаємо, Україна в 2014 р. скоротила транзит газу на 27,8% - до 62,2 млрд куб. м.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся