ua en ru

Україна готова погасити 1,9 млрд дол. боргу за газ перед РФ при ціні 326 дол./тис. куб. м

Україна готова погасити 1,9 млрд дол. боргу за газ перед Росією у разі встановлення проміжної ціни на газ на рівні 326 дол. за тис. куб. м.

Україна готова погасити 1,9 млрд дол. боргу за газ перед Росією у разі встановлення проміжної ціни на газ на рівні 326 дол. за тис. куб. м. Про це на прес-конференції в Києві заявив глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв (на фото), передає кореспондент РБК-Україна.

"В рамках пошуку розумного компромісу, на нашу думку, непоганий компроміс був запропонований Єврокомісією... середня ціна 326. Ми вважаємо її все одно занадто високою. Оскільки ця ціна може бути використана як проміжна ціна на 1,5 року, то Україна буде за цією ціною розраховуватися. Україна буде готова при такому компромісі погасити неоплачені рахунки за минулі періоди і встановити чіткий графік розрахунків на майбутнє. Тобто прохання "Газпрому" погасити 1,9 млрд дол. Україна готова за таких умов виконувати", - сказав він.

За словами Коболєва, через 1,5 року Україна і Росія або домовляться про справедливу ціну, або питання буде вирішено в суді. "Після цього, якщо ціна буде нижче, нам "Газпром" поверне гроші, якщо вище - ми доплатимо", - зазначив Коболєв.

Нагадаємо, за словами Коболєва, пропозицію про встановлення проміжної ціни на газ на рівні 326 дол./тис. куб. м російська сторона відхилила.

Росія пропонує Україні купувати газ зі знижкою у 100 доларів - по 385 дол. за тис. куб. м, однак НАК вважає цю ціну завищеною.