Україна за АЧС зазнала понад 1 млрд гривень збитків

Україна за АЧС зазнала понад 1 млрд гривень збитків
Фото: АЧС

Державою не ведеться ефективна робота з депопуляції диких свиней

В Україні спалах африканської чуми свиней (АЧС) завдали понад 1 млрд гривень збитків. Про це повідомляє прес-служба Асоціації тваринників України.

"Справа насамперед у неефективних державних заходах з подолання епідемії, які вже коштували сотень тисяч поголів'я і понад 1 млрд гривень збитків, втрати доступу до міжнародних ринків і різкого зростання ціни на свинину для населення", - йдеться в повідомленні.

В асоціації відзначили, що державою не ведеться ефективна робота з депопуляції диких свиней.

"У нас немає чіткого регульованого підходу до депопуляції диких тварин, як це повинно бути в реальності. Тобто, Державне агентство лісових ресурсів України за вказівкою Мінапк має створювати мисливські бригади на місцях, до складу яких включалися б районні інспектори ветмедицини, представники органів місцевого самоврядування, поліції, управління ДСНС, мисливці та єгері. Таким чином відстріл тварин чітко б контролювався і про кожному хворому тварині негайно ставало відомо", - йдеться в повідомленні.

Також зазначено, що комплексний підхід до боротьби з АЧС повинен бути розроблений на державному рівні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що спалах африканської чуми свиней зареєстрована в Київській області.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся