УКАБ: Україні в поточному МР експортувала 117,9 тис. т цукру

П'ятниця 13 липня 2012 16:19

З України за вересень-червень 2011-12 маркетингового року було експортовано 117,9 тис. т цукру, що є безпрецедентним показником останнього десятиріччя. Велика частка експорту цукру припадає на весняно-літній період, протягом якого було поставлено на зовнішні ринки 90% зазначеного обсягу, повідомляє прес-служба асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ).

"Тенденція до відновлення експорту цукру з України є частково вимушеної через падіння внутрішніх цін (за даними експертів УКАБ, станом на 12 липня оптова ціна на цукор в Україні становила близько 625 дол/т, тоді як на Лондонській біржі - 650, 8 дол/т) і частково закономірним результатом розвитку цукробурякового комплексу в останні роки. Адже в Україні є всі передумови, щоб виробляти конкурентоспроможний на світовому ринку цукор, починаючи від порівняно сприятливих для вирощування цукрових буряків природно-кліматичних умов і закінчуючи наявністю передових компаній, що постійно інвестують в підвищення ефективності виробництва цукрових буряків і цукру. Також налагодження експортних поставок є важливим фактором вирівнювання зовнішньоторговельного балансу, що дозволяє "залагоджувати" коливання внутрішнього виробництва", - зазначив експерт аграрних ринків УКАБ Тарас Висоцький.

Незважаючи на песимістичні настрої учасників ринку цукру щодо перспектив експорту даного продукту на початку сезону, сприятлива світова цінова кон'юнктура і зниження українських цін, викликане профіцитним внутрішнім балансом, дозволили відновити Україні статус нетто-експортера цукру в 2012 р.

Згідно з прогнозами асоціації УКАБ, в наступному маркетинговому році буде вироблено близько 1,8 млн т бурякового цукру, чого, враховуючи значні нинішні перехідні запаси, буде достатньо, щоб повністю задовольнити внутрішній попит без потреби в імпорті цукру-сирцю. Також дані обсяги виробництва дозволять зберегти присутність на зовнішніх ринках і забезпечити поставки в країни, що імпортують український цукор сьогодні.

Зазначимо, що за інформацією "Укрцукору", виробництво цукру в 2012-2013 МР може скоротитися на 14,2%, - до 2 млн т.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся