Науковці виявили на Венері озоновий шар

Субота 08 жовтня 2011 10:29

Науковці з Європейського космічного агентства (ESA), працюючи з даними зонда Venus Express, виявили на другій планеті Сонячної системи озоновий шар. Відкриття було зроблене, коли "погляд" апарату через атмосферу планети фокусували на зірках. При цьому віддалені світила виявлялися далі, ніж очікувалося, що, у свою чергу, говорить про поглинання газовою оболонкою планети ультрафіолетового випромінювання. Подальші розрахунки показали, що озоновий шар Венери знаходиться на висоті близько 100 км., тобто, в 3 рази вище, ніж на Землі, повідомляє ВВС.
До недавнього часу наявність озонового шару була підтверджена тільки у Землі і Марса, і відкриття озону на Венері вже примушує астрономів переглянути свої погляди на пошуки позаземного життя. Атмосфера Венери разюче відрізняється від земної як по складу, так і по щільності, проте доведеність наявності озону навіть в таких умовах може стати ще одним чинником в пошуку планет, придатних для подальшої колонізації в далекому майбутньому.
Озон - речовина, молекула якої містить 3 атоми кисню. Для живих організмів Землі озон є природним захистом від ультрафіолетового випромінювання і сонячної радіації. Разом з тим, цей газ через активну реакцію зі сполученнями хлора швидко розкладається, і його кількість в деяких районах планети настільки незначна, що виникають так звані "озонові дірки". Для боротьби з цими явищами міжнародне співтовариство прийняло Монреальську конвенцію.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся