До участі у громадському бюджеті-2020 зареєстровано 12 проектів, - КМДА

До участі у громадському бюджеті-2020 зареєстровано 12 проектів, - КМДА
Фото: Микола Поворозник (kievcity.gov.ua)

Зареєстровані проекти на суму понад 2,5 млн гривень

До участі у громадському бюджеті-2020 вже зареєстровано 12 проектів на суму понад 2,5 млн гривень. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник під час брифінгу, повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу адміністрації.

За його словами, процедура подачі проектів триватиме до 6 березня 2019 року. З 15 травня до 6 червня 2019 року кияни зможуть обирати проекти, які місто реалізовуватиме у 2020 році, а до 1 серпня має бути розпланована реалізація портфелю ініціатив.

"Цього року на Громадський бюджет місто виділить 160 млн грн, а це на 10 млн грн більше, ніж минулого року. Зміщено терміни голосування та планування реалізації проектів: минулого року голосування закінчувалося у вересні, й у розпорядників коштів було замало часу, аби сформувати бюджетні запити на виконання ініціатив киян. У 2019 році голосування закінчується у червні", – розповів Поворозник.

За його словами, разом із тим, положення залишається без змін. Зокрема, зберігається мінімальна вартість проекту на рівні 50 тис. грн, і максимальна – у розмірі 3 млн, також залишили відсоток обов’язкового резерву: у кошторисі проектів він становить 20%.

"Залежно від кошторису ініціативи буде визначатися і кількість голосів для перемоги: чим дорожчий проект, тим більше потрібно буде набрати голосів. Ми скасували цього року попередній збір голосів підтримки для направлення його на публічне обговорення та експертизу", – пояснив Микола Поворозник та нагадав про правила етичної поведінки, згідно з якими заборонено підкуп голосів, політичну агітацію та рейтинг доброчесності.

Напрями реалізації проектів (на території комунальної власності) не змінились: безпека, дороги, транспорт, комунальне господарство, енергоефективність, освіта, охорона здоров’я, соціальний захист, спорт, ІТ (інформаційні технології), культура, туризм, екологія, громадянське суспільство, публічний простір та інше.

Поворозник окремо розповів про реалізацію проектів Громадського бюджету-2018: "У 2018 році на реалізації був 141 проект Громадського бюджету на суму 149 171,2 тис. грн. За реалізацією відповідали 23 головних розпорядники бюджетних коштів: 10 районних держаних адміністрацій, 11 Департаментів та 2 Управління. За підсумками року реалізовано повністю 115 проектів. На стадії завершення – 6 проектів, частково реалізовано – 12 проектів та не реалізовано повністю – 5 проектів".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся