ru ua

УБОЗ розкрив схеми розкрадання бюджетних коштів в Одеській області на 30 млн грн

Працівники управління по боротьбі з організованою злочинністю (УБОЗ) ГУМВС України в Одеській області викрили дві схеми розкрадання бюджетних коштів на 30 млн грн. Про це повідомляє прес-служба відомства.

"Перша злочинна група націлила зусилля на переправлення у свої кишені бюджетних грошей, що виділялися Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Спритні змовники спеціально створили майже чотири десятки фіктивних суб'єктів господарювання та оформляли заявки про тимчасову втрату працездатності працівників цих підприємств. У подальшому кошти за лікарняні перераховувалися на розрахункові рахунки цих СПД. Для заплутування слідів гроші "переганяли" через "конвертаційні центри", а після цього розподіляли між співучасниками угруповання. Завдяки діяльності цієї злочинної групи держава втратила близько 23 млн грн", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: В Одеській обл. міліція затримала групу осіб за фактом хабарництва за видачу дипломів та сертифікатів морякам

За даними УБОЗ, друга злочинна група займалася привласненням грошей, що виділялися на державні закупівлі. Зловмисники розгорнули свою діяльність на Одеській залізниці, де намагалися заробити майже на всіх тендерах.

"Так, аферисти закупили комп'ютерну техніку вартістю 300 тис. грн., яку у подальшому через свою підставну фірму реалізували держпідприємству вже за 3,2 млн грн. Також встановлено випадок привласнення 4 млн грн. під час придбання запасних запчастин для поїздів", - повідомляє УБОЗ
Крім того, зараз проводиться перевірка процедури відшкодування податку на додану вартість в сумі 3,6 млн грн, які перераховані через підконтрольні учасникам групи фіктивні підприємства.