У католиків сьогодні Попільна середа - початок Великого посту

Середа 05 березня 2014 14:56

Послідовники Римсько-католицької церкви відзначають 5 березня Попільну середу - перший день Великого посту. Протягом дня в храмах проходять меси , під час яких священики здійснюють покаянний обряд покладання попелу на голови віруючих.

Попільна середа, спочатку називалася dies cinerum ( Попільний день), згадується в християнських богослужбових текстах , що відносяться до кінця VIII століття. У цей день, відповідно до давнібого звичаю, освяченим попелом віруючим наноситься на лоб знамення хреста або просто посипається голова. Під час обряду священик вимовляє одну з двох формул , які закликають до покаяння: "Пам'ятай, що ти попіл, і до попелу вернешся" або "Покайтеся і віруйте в Євангеліє". На знак покаяння деякі католики, згідно давньої традиції, протягом усього дня не знімають з чола попіл, який в християнській традиції є символом покаяння.

Великий піст в Католицькій церкві триває 40 днів. П'ять недільних днів, що випадають на цей період, присвячені спогадам євангельських оповідань про останні дні земного життя Ісуса Христа. Перша неділя (In - oca - it) присвячено спогаду сорокаденного перебування Ісуса Христа в пустелі (Євангеліє від Марка, глава 1, вірші 12-15); друге ( Reminiscere) - спогаду преображення Христа (Євангеліє від Марка, глава 9 , вірші 2 - 10); третє (Oculi) - спогаду зустрічі Ісуса Христа з самарянкою (Євангеліє від Івана, глава 4 , вірші 5-42); четверте (Laetare) - спогаду зцілення сліпонародженого (Євангеліє від Івана, глава 9, вірші 1-41); і п'яте (Judica) - спогаду воскресіння Лазаря (Євангеліє від Івана, глава 11 , вірші 1-45). Всі неділі Великого Посту прирівнюються за своєю значимістю до великих свят. Щоп'ятниці Великого Посту в усіх храмах здійснюється особлива процесія , звана " Хресна дорога", і поклоніння Святому Хресту.

Католики з 14 років зобов'язані утримуватися від м'ясних страв по п'ятницях , а з моменту досягнення повноліття і до 60 -го року життя зобов'язані дотримуватися суворого посту у Попільну середу і в Страсну п'ятницю. У всі інші дні посту Католицька церква не накладає обмежень на їжу. При всій важливості тілесного стриманості ще більш важливими є справи милосердя і молитва. Тому священики закликають віруючих у дні Великого посту приділяти більше часу спілкуванню з Богом , читання Біблії , добрих справ , відвіданню храмів та участі в таїнствах . Під час Великого посту прийнято утримуватися від розважальних заходів , шкідливих звичок і інших мирських задоволень.

У 2014 році Великдень ( Воскресіння Христового ) в Католицькій церкві святкуватиметься 20 квітня - в один день з Православними церквами.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся