ua en ru

Тягнибок пропонує ввести систему прогресивного оподаткування

При спрощенні дозвільних процедур для бізнесу і впровадженні прогресивного оподаткування, більш 60% працездатних українців зможуть зарахувати себе до середнього класу. Про це заявив лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок на зустрічі з підприємцями в Хмельницькому.

"Через тривале олігархічне правління у нас зросла соціальна прірва між 1% багатих і 80-90% збіднілих громадян. Це відповідає латиноамериканській, а не європейській моделі національного розвитку. Держава має стимулювати розвиток масового середнього класу. Для цього потрібно спростити дозвільні процедури та систему оподаткування для малого бізнесу, ліквідувати корупційні чиновницькі схеми. Форми звітності слід зробити настільки простими, щоб вони не потребували залучення професійного бухгалтера", - заявив кандидат у Президенти від націоналістів.

За словами Тягнибока, "Свобода" пропонує також істотно збільшити кількість безпроцентних цільових державних кредитів для малого бізнесу та зменшити розмір соціального внеску

"Нинішній розмір внеску створює надмірне навантаження на зарплатний фонд, в результаті чого кількість робочих місць не збільшується, а зарплати виплачуються в конвертах", - зазначив Тягнибок.

"Свободівець" при цьому підкреслив, що до середнього класу належать не лише дрібні і середні підприємці, але й високооплачувані фахівці приватної та бюджетної сфер. "Ключовими рисами людей цього шару є здатність брати на себе відповідальність за свій добробут, управляти своєю власністю, створювати робочі місця. Це риси господаря, особливо шановані в національній культурі українців. Розвиваючи середній клас, ми сформуємо потужну частину суспільства, яка стане економічною опорою для всієї нації", - підкреслив політик.