Турчинов підписав закон про мораторій на відчуження житла, яке знаходиться під заставою за валютний кредит

Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов підписав закон України №1304-VII "Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті".

Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов підписав закон України №1304-VII "Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті". Про це повідомила прес-служба Ради.

Так, протягом дії цього закону не може бути примусово стягнуте (відчужене без згоди власника) майно, яке вважається предметом застави згідно зі статтею 4 закону України "Про заставу" та/або є предметом іпотеки, якщо таке майно виступає як забезпечення зобов'язань громадянина України (позичальника) за споживчими кредитами, наданих йому кредитними установами - резидентами України в іноземній валюті.

Також у законі зазначено, що кредитна установа не може уступити (продати, передати) таку заставну кредитну нерухомість на користь іншої особи.

За словами автора законопроекту позафракційного нардепа Миколи Рудьковського, дія цього закону буде поширюватися на нерухоме майно, що є основним місцем проживання. Закон стосується квартир площею не більш 140 кв. м та житлових будинків - не більше 250 кв. м.

Дія цього законопроекту не поширюється на нерухомість народних депутатів, суддів та чиновників 1, 2 та 3 категорії .

Цей закон набирає чинність з дати офіційного оприлюднення та втрачає чинність від дати набрання чинності законом, який врегульовує питання переведення в гривню непогашеної основної суми заборгованості, вираженої в іноземній валюті.

Нагадаємо, народні депутати підтримали цей закон 3 червня 2014 р. За відповідне рішення проголосували 241 депутат.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся