ru ua

Тука: нам доведеться поступово знімати блокаду з Донбасу

Тука: нам доведеться поступово знімати блокаду з Донбасу Фото: Георгій Тука розповів про реінтеграцію ОРДЛО

А також відкривати "торгові шлюзи" з окупованими територіями

"Емоційне" рішення про блокаду Донбасу було справедливим на короткостроковому етапі, але перетворилося на "дурість і недалекоглядність" у перспективі. Про це заявив заступник міністра з питань окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука в інтерв'ю "Дзеркалу тижня".

Він вважає, що з непідконтрольними територіями існує безліч економічних зав'язок і без реального скрупульозного пошуку альтернатив "навіть починати розмову про якесь відсікання - лукавство або некомпетентність".

"У момент, коли почалися активні бойові дії, Україна прийняла для себе досить різке рішення - відмовитися від поставок на окуповані території води, харчів, перекрила фінансові й соціальні потоки. Я на той момент як громадянин їх підтримував. Бо тоді цими заходами мені, як і всім, хотілося покарати населення, яке кричало: "Путін, прийди!" Це було емоційно, але чесно. І з боку простих людей, і з боку держави, яка, по суті, була в шоці від того, що відбувається", - зазначив Тука.


На його думку, цей крок, справедливий на якомусь короткостроковому етапі, перетворився на "дурість і недалекоглядність" у перспективі.

"Розум так і не взяв гору. Емоції розгубленої держави, що не трансформувалися в довгострокову стратегію, якщо комусь і прислужилися, то це ворогу - Росії, яка зайшла на окуповані території рублем і товаром. А також нашому рідному корупціонеру й контрабандисту, який оперативно всівся на потоки і схеми блокпостів і бюджету", - заявив заступник міністра.

"Тепер же, говорячи про реінтеграцію, нам доведеться поступово відкривати торговельні шлюзи і знімати блокаду, а також додатково боротися і з рублем, і з російськими виробниками", - переконаний Тука.

Нагадаємо, раніше Георгій Тука заявив, що у МінАТО протягом декількох тижнів представлять план реінтеграції Донбасу.