ru ua

ЦВК подякувала ОВК №38 (Новомосковськ) за стійкість у захисті норм закону

Сьогодні 29 жовтня 2014 р. ОВК №38 (з центром у Новомосковську) завершила процедуру здачі підсумкових протоколів з мокрою печаткою до Центральної виборчої комісії України.

Сьогодні 29 жовтня 2014 р. ОВК №38 (з центром у Новомосковську) завершила процедуру здачі підсумкових протоколів з мокрою печаткою до Центральної виборчої комісії України.

У ЦВК не було ніяких зауважень до документації окружвиборчкому. Більш того, заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна особливо подякувала керівнику ОВК 38 округу Павла Селіхова за стійкість у захисті норм закону про вибори.

Вона зазначила, що ЦВК стежив за ситуацією в Новомосковську, знає про спроби зірвати підрахунок голосів і про бажання піддати невмотивованої ревізії результати волевиявлення виборців. Жанна Усенко-Чорна підкреслила, що стосовно тих членів окружної комісії, які саботували фіксацію підсумків голосування на 38 окрузі, буде проведено службове розслідування, застосовані законні міри покарання, аж до кримінальної відповідальності.

У ЦВК зазначають, що мають намір серйозно вивчити ситуацію, яка склалася в Новомосковську. За деякими даними відомо, що стосовно членів ОВК застосовувалися незаконні дії, щоб зірвати підрахунок голосів: когось залякували, інших - відкликали делегували їх політичні сили, третім - пропонували гроші за неучасть в роботі комісії і не підписання підсумкових протоколів.

З великими труднощами керівнику ОВК 38 округу вдалося зібрати кворум і до 4 години ранку 29 жовтня, і все-таки поставити крапку в цих скандальних спробах деяких сил скасувати результати волевиявлення людей.

Жанна Усенко-Чорна підкреслила, що на прикладі 38 окрузі добре видно недосконалість виборчого законодавства, і незахищеність членів комісій від адмінрессурса і політичних партій. ЦВК має намір вносити поправки і пропонувати заходи з удосконалення законодавства.