ЦВК неналежним чином використовувала кошти на виборах, - Рахункова палата

Центральна виборча комісія (ЦВК) неналежним чином виконувала функції головного розпорядника коштів, виділених з держбюджету на забезпечення її діяльності, на підготовку і проведення виборів, допустивши завищення планових обсягів видатків на 7,4 млн грн та неефективне використання 15,7 млн грн. Про це повідомляє прес-служба Рахункової палати.

"На підготовку і проведення чергових виборів народних депутатів України використано 1011 млн грн із затверджених 1042,4 млн грн. При цьому, внаслідок застосування у розрахунках завищеної кількості виборчих дільниць, вже на початковому етапі підготовки до виборів потреба ЦВК у бюджетних коштах була завищена на 5,6 млн грн, з яких 4,5 млн грн - на виплату заробітної плати членам дільничних комісій та залученим до роботи в них працівникам. Витрати на виготовлення понад необхідну потребу 1320 скриньок для голосування становили 1,1 млн грн", - йдеться в повідомленні.

За даними Рахункової палати, недоліки у плануванні видатків, утворення не передбаченого законодавством резерву на виплату заробітної плати членам виборчих комісій у сумі 40,2 млн грн та безсистемні перерозподіли видатків виборчих комісій призвели до формування значних залишків бюджетних коштів.
"Тож наприкінці 2012 р. до державного бюджету повернуто 201,4 млн грн. Сюди входять і 323,3 тис. грн, які призначалися на оплату праці членів виборчих комісій та залучених працівників, але не були виплачені через відсутність належного обліку цих осіб. Тим самим створено підстави для звернень цих осіб до суду", - повідомляє Рахункова палата.

При цьому, підкреслюють експерти, зекономлені кошти в сумі 15,6 млн грн, що сталося у зв'язку з оприлюдненням результатів виборів на два дні раніше встановленого законом терміну, були спрямовані на збільшення одноразової грошової винагороди членам виборчих комісій.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся