Яценюк заявив, що зараз фаворитів президентської кампанії немає

П'ятниця 27 квітня 2018 15:31
Яценюк заявив, що зараз фаворитів президентської кампанії немає
Фото: Арсеній Яценюк (yatsenyuk.org.ua)

За словами Яценюка, фаворитом може бути тільки той, у кого є хоча б 30%

Зараз фаворитів президентської кампанії немає, оскільки фаворитом може бути тільки той, у кого є хоча б 30%. Таку думку в інтерв'ю виданню "Фокус" висловив лідер "Народного фронту" Арсеній Яценюк.

"А якщо у кого-то 10%, а у кого-то 5%, то для мене це однакова цифра", - сказав він.

"Я взагалі не розумію, хто буде брати участь у президентських виборах. Основне питання – з чим ці люди підуть до виборця. Тому що у мене створюється враження, що всі хочуть стати президентом, але навіть на секунду не уявляють того, що їм треба робити на наступний день навіть не після інавгурації, а після підведення підсумків голосування", - підкреслив він.

У відповідь на уточнююче питання про чинного президента Порошенко, він сказав: "Досвід роботи на державних посадах є не тільки у нього. Але краще за всіх ситуацію в країні, звичайно, знає чинний глава держави".

На питання, чи може президент Порошенка стати єдиним кандидатом від владної команди, Яценюк відповів, що "ще не чув позиції Порошенка з приводу того, чи буде він йти на вибори чи ні": "Озвучення – це тільки тоді, коли президент країни виходить і публічно заявляє народу про те, що він йде на другий термін. Так само, як інші кандидати".

Відповідаючи на питання про формат участі та участі "Народного фронту" в майбутніх виборах, Яценюк сказав: "Партія ухвалила рішення, що в цьому році проведе з'їзд, і ми визначимося з нашим кандидатом у президенти". Він негативно відповів на питання, чи йдуть переговори про єдиної партії. "Питання про партії буде піднято виключно перед парламентськими виборами", - додав він.

Яценюк також не виключив можливість об'єднання навколо одного кандидата: "Об'єднання навколо не єдиного, а одного кандидата можливо".

"Це не може бути рішенням однієї людини, тільки з'їзду партії. Повинна бути мотивація для підтримки того чи іншого кандидата: що і як буде зроблено для країни наступним президентом", - сказав він.

"Виходячи з свого політичного досвіду скажу, що не складніше прийти у владу, а працювати у владі. Не говорити про те, що мене не цікавлять рейтинги, а робити свідомі кроки, наслідком яких є втрата особистого політичного рейтингу і збереження або підвищення рейтингу держави. Такої дискусії не відбувається серед політиків. Всі говорять про те, що вони краще. Чим краще, можна поцікавитися? Зовнішнім виглядом? Словами, які не тягнуть за собою ніяких дій? Бажаннями, які у всіх однакові? Ми хочемо, щоб було краще. А як ви це збираєтеся зробити?", - сказав лідер "Народного фронту".

Яценюк підкреслив, що у нового президента буде "неймовірний тягар відповідальності": "Російська агресія нікуди не дінеться. Крим і надалі буде окупований Росією. Залишаться фінансові проблеми країни, нікуди не дінеться божевільна трудова міграція, відсутність дешевих і довгих грошей для розвитку бізнесу, економіки, інвестицій і т. д".

Крім того, за його словами, новий президент "зіткнеться з тим же, з чим стикається кожна людина, що отримує владу, – це завищені очікування":

"Це природно - кожна людина чекає, що з зміною особистості глави держави і країна зміниться. Але країна не може залежати від однієї особистості, тому що самостійно не в змозі зробити навіть те, що обіцяє. Треба обіцяти менше".

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся