ru ua

Яценюк розповів про спробу Януковича у 2014 році легітимізувати вторгнення РФ в Україну

Яценюк розповів про спробу Януковича у 2014 році легітимізувати вторгнення РФ в Україну Фото: Арсеній Яценюк (nfront.org.ua)

За словами Яценюка, звернення Януковича до Путіна у 2014 році мало дуже велике значення для Росії

Звернення Віктора Януковича від 1 березня 2014 року до Володимира Путіна з проханням використати збройні сили Росії на території України мало дуже велике значення для Росії, "адже легітимізувало її вторгнення на територію України". Про це заявив екс-прем'єр-міністр, лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк під час надання свідчень у справі про державну зраду Віктора Януковича, що розглядалось в Оболонському районному суді Києва 11 грудня, повідомляє прес-служба "Народного фронту".

"Ця заява мала на меті уникнути кримінальної міжнародно-правової відповідальності для російського керівництва через рішення про незаконну анексію Криму", - наголосив Яценюк.

Відповідаючи на запитання захисту, він повідомив, що про відповідне звернення Януковича йому стало відомо з офіційних заяв Путіна, постійного представника Російської Федерації в ООН Віталія Чуркіна та заяви міністерства закордонних справ Російської Федерації.

Володимир Путін, як нагадав лідер "Народного фронту", особисто повідомив, що до нього надійшла заява від Януковича.

"Янукович звертався до президента Росії з метою введення збройних сил Російської Федерації на територію України. Така заява була оприлюднена і представлена для міжнародної спільноти як начебто легітимізація військової агресії проти України", - зазначив Яценюк.

Він підкреслив, що це була підготовлена операція російського керівництва по захопленню України.

"Російське керівництво дуже добре знає, що таке міжнародне право і відповідальність в судах, у тому числі і в Гаазькому трибуналі. Тому така заява для російського керівництва слугувала основним – легітимізацією вторгнення на територію України", - підкреслив він.

"Вони цією заявою хотіли ввести в оману все світове співтовариство. Російська пропагандистська машина працювала настільки сильно й намагалася представити те, що відбувається в Україні і в Криму - в тому світлі, яке було вигідне для Росії", - наголосив Яценюк.

За його словами, аби не бути переслідуваними в міжнародному трибуналі, "Володимир Путін разом із Віктором Януковичем домовилися про те, що Віктор Янукович підпише цю заяву і вона буде представлена міжнародному співтовариству як заява начебто легітимного президента про введення російських військ на територію України".

Яценюк також підкреслив, що Чуркін публічно представив фотокопію з оригіналу цієї заяви під час засідання Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй.

"Відповідно до правил і процедур ООН, у тому випадку, якщо документ визнається офіційним, він розповсюджується серед членів Радбезу, і на окрему вимогу може бути отриманий державами-членами Організації Об'єднаних Націй. Оскільки цей документ мав статус офіційного, то він не просто був (оприлюднений) в засобах масової інформації. Мені офіційно було повідомлено про його наявність нашим постійним представником при Організації об'єднаних гацій Юрієм Сергеєвим", - додав Яценюк.