Яценюк у Брюсселі закликав разом боротися проти тих, хто хоче "вбити демократію" в світі

НовиниПолітика    29.11.2016 - 12:40
Фото: міжнародна конференція у Брюсселі щодо війни на Донбасі
Фото: міжнародна конференція у Брюсселі щодо війни на Донбасі

Лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк закликав разом боротися проти тих, хто хоче "вбити демократію" в світі. Про це він заявив 29 листопада під час міжнародної конференції "Війна на Сході України: військовий конфлікт, дипломатія та гуманітарна криза", в якій він взяв участь на запрошення Атлантичної Ради.

"Дозвольте перефразувати назву цієї конференції. Як я пам’ятаю, вона називається "Війна на Сході України…". Я кажу, що це "Війна Росії проти України", - сказав він.

Яценюк підкреслив, що Росія розв’язала війну не лише проти України: "Росія розв’язала війну проти демократії, міжнародного права, свобод, міжнародно визнаних кордонів, конкурентної економіки, конкурентної енергетики і проти гідності людини. Це те, що ми відчуваємо в моїй країні. І це те, з чим ми боремося".

Політик зазначив, що Україна постала перед "неймовірними викликами", у подоланні яких ЄС її підтримує.

"Ми вилікували економіку, і зараз у моїй країні – певне зростання економіки. Незважаючи на те, що ми втратили 20% економіки, втратили Крим, Донецьк і Луганськ – підкреслю – тимчасово втратили. Адже прийде час, коли Україна відновить свою незалежність, і Крим, Донецьк і Луганськ повернуться", - наголосив він.

В Україні, нагадав Яценюк, було ухвалено чотири пакети жорсткої економії: "Вони набагато більш жорсткі, ніж, наприклад, у Греції. Але Греція отримала 400 млрд євро (допомоги від ЄС, – ред.), а ми – у 40 разів менше".

"Ми очікуємо, що ЄС стоятиме плече до плеча з Україною. Ми очікуємо, що ЄС посилить відносини в трансатлантичному вимірі. Очікуємо, що США будуть флагманом вільного світу. І ми очікуємо, що будь-які розмови щодо можливості скасування санкцій проти Росії будуть припинені. Це огидно. Доки Росія не залишить Україну, доки Росія повністю не виконає Мінські угоди, усі ці дискусії в деяких країнах-членах ЄС та країнах вільного світу повинні бути зупинені", - наголосив Яценюк.

Він переконаний, що Росія має "заплатити ціну" за злочини, які вчинила проти України та українського народу.

"Єдиний рецепт, який у нас є, - залишатися об’єднаними, разом боротися проти тих, хто хоче вбити демократію в світі. Адже сьогодні ми живемо в новій реальності, у світі "постправди". Тож давайте покладатися на правду, факти і докази, на наші переконання і цінності", - сказав лідер "Народного фронту".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся