ru ua

Яценюк у Брюсселі буде відверто обговорювати безвізовий режим для України, - Лубківський

Яценюк у Брюсселі буде відверто обговорювати безвізовий режим для України, - Лубківський Фото: Данило Лубківський

Під час триденного візиту лідера партії "Народний фронт" Арсенія Яценюка до Брюсселя будуть обговорюватися питання безвізового режиму для України, стримування РФ, продовження санкцій, енергетичної безпеки, а також перспективи об'єднаної Європи. Про це написав на своїй сторінці в Facebook радник Яценюка з міжнародних питань, колишній заступник міністра закордонних справ Данило Лубківський.

Завтра летимо до Брюсселя. Це продовження серії міжнародних зустрічей Арсенія Яценюка і нашої команди. Цю поїздку ми пл...

Опубліковано Danylo Lubkivsky 27 листопад 2016 р.

Зокрема, він повідомив, що 28 листопада починається триденний візит Яценюка до Брюсселя. "Цю поїздку ми планували заздалегідь. Саміт Україна-ЄС підтвердив необхідність. Зустрічей буде багато: президент Європейської Ради Туск і президент Європейського парламенту Шульц, віце-президенти Європейської Комісії Шефчович і Домбровскіс, комісари Хан і Еттінгер. І у нас багато тем для розмови", - написав Лубківський.

За його словами, Саміт Україна - ЄС поставив головне питання - "як ми бачимо майбутнє наших відносин". За інформацією Лубківського, мова піде про три блоки.

Перший стосується очікуваного від ЄС рішення "завислих" проблем - "і голландської проблеми, і безвізової, і інших". "Наша позиція проста. Нам не потрібні чужі послуги. Нам потрібна впевненість у слові ЄС та його стратегічне бачення. Україна має що запропонувати до такого бачення", - пише він.

Другий блок питань стосується стримування Росії. "Санкції повинні бути продовжені. Втрата європейського консенсусу несе загрозу не Україні, а в першу чергу самій Європі. Будь-які дрібні вигоди і маніпуляції навколо цього питання - ніщо порівняно з непередбачуваними наслідками міжнародної безкарності Росії. Втеча від проблем і легкодухість - перші симптоми повторення трагічних помилок", - підкреслив Лубківський.

Він повідомив, що мова піде також про енергетичну безпеку. Лубківський зазначив, що саме уряд Яценюка домігся енергетичної незалежності України від Росії. "Ми показали приклад. Яценюк був ініціатором міжнародної коаліції проти російської ідеї з "Північним потоком 2". І тому в Брюсселі мова піде про недопущення монополії "Газпрому" в Європі: і про недопущення будівництва "Північного потоку 2", і про остаточне скасування додаткових лімітів для "Газпрому" на потужності газопроводу OPAL", - інформує радник.

"Третій блок - майбутнє. Незважаючи на всі нинішні труднощі, треба наполегливо і ясно ставити питання про майбутнє. Не варто цуратися цієї теми. Або створювати видимість небаченого раціоналізму. Нехай не без проблем, але ми виконуємо умови, які показують здатність України бути відповідальним членом ЄС. І це треба пояснювати європейському читачу вже сьогодні. Такий поворот розмови залежить не тільки від Києва, але (і насамперед) від Брюсселя та інших впливових столиць", - підкреслив Лубківський.

"Не можна допустити, щоб тема України на десятиліття стала заручником емоцій або капризів різних об'єднань в Європі. Навпаки, саме зараз потрібна масштабна розмова з європейським товариством про Україну, перспективу нашого членства і про бачення Об'єднаної Європи за участю всіх східноєвропейських держав", - написав він.