ua en ru

Ціни на золото у світі в 2013 р. перевищать 2 тис. дол./унція,- Deutsche Bank

Вартість однієї унції золота в світі в 2013 р. може оновити рекорд і досягти позначки 2 тис. дол. Такий прогноз зробили експерти банку Deutsche Bank, передає "Росія-24".

"Як тільки золото подолає цю позначку, ціни піднімуться ще вище", - заявив глава по торгівлі дорогоцінними металами банку в Лондоні Реймонд Кі.

Такий сценарій, на його погляд, можливий у тому випадку, якщо центробанки продовжать стимулювати економіку і збільшувати обсяги ліквідності.

Аналогічної позиції дотримується директор найбільшої в світі компанії з видобутку золота Barrick Gold Джеймі Сокальський. Він вважає, що зниження кількості відкритих нових родовищ золота й рекордні витрати на розвідку, які склали 8 млрд дол. торік, можуть стати причиною різкого зростання вартості металу.

Сокальський розповів, що в минулому році було відкрито всього три родовища, тоді як в 1991 р. їх кількість склала 11, і зараз жодне з них не може бути класифіковане як "сверхгігантское", тобто родовище, запаси якого становлять понад 20 млн унцій. Він вважає, що "бичачий тренд" на ринку золота збережеться і ознак для його закінчення зараз немає.

Ринок золота в цьому році може зрости вже 12-й раз поспіль за рахунок зростання попиту з боку інвесторів і центральних банків. Світове виробництво цього дорогоцінного металу в 2013 р. виросте всього на 0,7%, що стане найнижчими темпами з 2008 р., а обсяг поставок скоротиться в натуральному вираженні на 0,4%, вважають в Barclays. Але навіть сильне зростання цін не призведе до зростання видобутку.

Експерти також відзначають, що зростання золота буде забезпечене за рахунок високого попиту світових центробанків, а також попиту з боку забезпечених золотом біржових фондів ETF, який виріс до 136 тонн з 87,4 т.

На даному етапі ціни на золото знаходяться біля позначки 1724 дол. за тройську унцію.

Читайте також: Україна у вересні 2012 р. купила 311 кг золота, - МВФ