Ціни на нафтові ф'ючерси Light Sweet і Brent виросли сьогодні з початку дня приблизно на 1,5 дол

Понеділок 10 жовтня 2011 14:20

Ціни на нафтові ф'ючерси Light Sweet і Brent виросли з початку дня приблизно на 1,5 дол. Станом на 13:50 за київським часом ціни по операціях з нафтовими ф'ючерсами складали (дол./бар.):
- IPE Brent Crude (листопад) - 107,31 (+1,43) при діапазоні котирувань 105,65-107,35;
- Light, Sweet Crude Oil (листопад) - 84,55 (+1,57) при діапазоні котирувань 82,75-84,72.
Ціни на нафтові ф'ючерси Light Sweet і Brent продовжують зростати. Сьогодні вперше за дев'ять торгових днів (після 27 вересня) котирування нафти Brent піднялися вище 107 дол./бар., а котирування нафти WTI (Light Sweet) перевищили позначку 84,7 дол./бар.
На міжнародному валютному ринку FOREX долар сьогодні знижується проти євро і інших валют, забезпечуючи привабливі умови для спекулятивних покупок нафти та інших товарних активів, ціни на які встановлені у валюті США. Індекс долара для шести провідних світових валют знизився з початку сьогоднішнього дня більш ніж на 1% і опустився до позначки 77,7 пункту.
У Європі провідні фондові індекси сьогодні, в основному, ростуть, що додатково підтримує нафтові котирування. Позитивну динаміку в цінах по операціях продовжує забезпечувати інформація про збереження стабільного рівня безробіття в США. Так, за підсумками вересня 2011 р. зростання безробіття в США відмічено не було. Безробіття в країні залишилася на рівні попереднього місяця і склало 9,1%.
В Іраку через теракт на магістральному нафтопроводі приблизно на 2-3 дні припинено видобуток нафти в південній частині родовища Румайла. Щоденні втрати нафтовидобутку становлять близько 700 тис. бар./день. Однак, за словами міністра нафти Іраку, цей інцидент не позначиться на експорті нафти.
Нагадаємо, за минулий торговельний тиждень (3-7 жовтня) нафта на біржах помітно подорожчала. Так, офіційна ціна нафти WTI підвищилася за цей період на 3,78 дол./бар., або на 4,8%, а барель нафти Brent подорожчав на 3,12 дол., або на 3%. У тому числі за підсумками торгів 7 жовтня 2011 р. ціни на нафтові ф'ючерси досягли максимуму за сім торгових днів - приблизно за півтора тижні.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся