ru ua

Ціни на нафтові ф'ючерси Brent і Light Sweet знижуються через підвищення курсової вартості долара США

Ціни на нафтові ф'ючерси Brent і Light Sweet сьогодні знижуються. Станом на 12:00 за Києвом ціни по операціях з нафтовими ф'ючерсами складали (дол./бар.):
- IPE Brent Crude (вересень) - 107,26 (-0,19) при діапазоні котирувань 106,92-107,56;
- Light, Sweet Crude Oil (вересень) - 103,85 (-0,70) при діапазоні котирувань 103,56-104,54.

Нафта на біржах сьогодні дешевшає в основному через підвищення курсової вартості американського долара на ринку FOREX, що обмежило спекулятивний попит на нафту та інші товарні активи, що котируються в валюті США. Індекс долара для шести провідних світових валют (ICE dollar index spot) сьогодні перевищив відмітку 81,8 пункту після того, як 26 липня цей індикатор впав до мінімуму за шість тижнів - до 81,657 пункту і напередодні практично не змінився.

Зниження цін на нафтові ф'ючерси також обумовлено очікуваннями майбутньої публікації макроекономічних даних, які можуть посилити побоювання ослаблення глобального попиту на енергоносії. Так, 31 липня будуть опубліковані остаточні дані за липень ділової активності в Китаї, а також попередні дані по ВВП США за II квартал 2013р. При цьому аналітики прогнозують, що очікувані показники будуть слабшими, ніж вони були місяцем раніше.
Зниження цін сьогодні на нафтові ф'ючерси також сприяє майбутня 31 липня публікація офіційних даних по запасах нафти і нафтопродуктів в США. Галузеві експерти прогнозують, що за підсумками звітного тижня, що завершився 26 липня, комерційні запаси сирої нафти знизилися на 2,8-3,1 млн бар.

Очікуване скорочення може стати п'ятим поспіль, проте не вирішить проблему надлишку запасів сирої нафти в США. Так, за попередні чотири звітних тижні комерційні запаси сирої нафти в США зменшилися майже на 30 млн бар. і на звітну дату 19 липня 2013 р. становили 364,2 млн бар. Запаси сирої нафти в США опустилися до мінімуму за шість місяців, але залишилися при цьому приблизно на 5% вище свого середньостатистичного рівня за останні п'ять років, відзначають галузеві фахівці.