Ціни на хліб і хлібопродукти в Україні до кінця року можуть вирости ще на 2-3%, - аналітик

У зв'язку із зростанням світових і внутрішніх цін на зернові, ціни на хліб і хлібопродукти в Україні до кінця року можуть вирости ще на 2-3%, вважає керівник інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні Микола Івченко.

«Підвищення світових і внутрішніх цін на пшеницю в липні вже призвело до підвищення цін на хліб і хлібопродукти у країні в серпні на 2,9%, тоді як середні темпи зростання цін на дані продукти за останні чотири місяці склали всього 0,5%», - зазначив він. Тому, на думку експерта, ситуація на вітчизняному зерновому ринку залишається напруженою.

У той же час М.Івченко вважає, що з урахуванням середнього споживання зернових і зернобобових культур протягом сезону в розмірі 25,5 млн т, експортний потенціал України в 2010 р. залишається досить сильним - близько 15,2 млн т.

«Рішення уряду 10 серпня 2010 не вводити ніяких обмежень на експорт зерна буде сприяти зниженню вартості світової ціни на пшеницю. Це досить хороший сигнал для вітчизняної економіки, де на експорт продукції АПК припадає від 15 до 22% усього експорту товарів з країни, в залежності від кількості врожаю. Таким чином, приплив іноземної валюти в країну від експорту продукції АПК продовжиться і підтримає вартість національної валюти », - відзначив керівник інформаційно-аналітичного центру.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся