Ціни на газ для промспоживачів будуть рости до середини зими, - експерт

НовиниЕнергетика    07.11.2016 - 10:36
Ключову роль для зростання цін на цей момент грає сезонний фактор
Ключову роль для зростання цін на цей момент грає сезонний фактор

Ціни на газ для промислових споживачів будуть рости до середини зими. Таку думку в коментарі "Інтерфаксу" висловив директор незалежного газотрейдера "Скела Терціум" Сергій Непомящий.

"Ключову роль (для зростання цін, - ред.) на даний момент грає, звичайно, сезонний фактор. До того ж динаміка цін на газ багато в чому повторює динаміку цін на нафту. А оскільки ціни на нафту протягом попереднього періоду йшли вгору, то і ціна на газ на європейських майданчиках також коректувалася з урахуванням цього чинника", - сказав він.

Непомящий уточнив, що істотне підвищення "Нафтогазом України" цін на природний газ для промислових споживачів з листопада викликане саме цими факторами.

"Тільки 31 жовтня ціна на природний газ на європейських біржах піднялася на EUR 0,5. А це досить значна зміна. Таким чином, враховуючи ці фактори, а також аналізуючи торішню динаміку, ми можемо прогнозувати, що до середини зими ціни на природний газ будуть підвищуватися, відповідно, "Нафтогаз" і надалі буде підвищувати ціни для промислових споживачів", - резюмував директор "Скела Терціум".

Як повідомлялося, "Нафтогаз" з 1 листопада підвищив ціну на газ, що відпускається промисловим споживачам на умовах передоплати, на 16,3% (на 1036,8 грн) – до 7,38 тис. грн за 1 тис. куб. м (з ПДВ).

On Top