Центробанк РФ заявляє про вихід країни з рецесії

НовиниЕкономіка    08.08.2016 - 17:00
Фото: Банк Росії
Фото: Банк Росії

Банк підвищив прогноз зростання ВВП на 0,1-0,2%

Центральний банк Росії заявляє про те, що економіка країни вийшла з періоду рецесії і починає стабілізуватися. Про це йдеться в бюлетені Центробанку.

Як йдеться в документі, економіка РФ продовжує адаптуватися до низькими цінами на нафту і в найближчому майбутньому повинна показати зростання за умови відсутності зовнішніх негативних факторів, таких як падіння ціни на нафту на світових ринках.


"Індексна оцінка російського ВВП свідчить про те, що рецесія залишилася позаду, а попереду – повільне зростання економіки", - йдеться в бюлетені.

Так, згідно з даними Центробанку, в липні індексна оцінка приросту ВВП за другий квартал 2016 року (до попереднього кварталу) була підвищена в порівнянні з червневої оцінкою з 0-0,1% до 0,2–0,3%.

Переглянутий також прогноз на третій квартал. Згідно з новою оцінкою, приріст ВВП (квартал до кварталу) може скласти вже 0,4%, а в жовтні-грудні - відразу 0,5%.

"Намітилося відновлення товарно-матеріальних запасів і продовження нестійкого зростання в промисловості поступово повинні трансформуватися у більш стійкі, хоча і знижені темпи зростання економіки", - наголошується в бюлетені.

Нагадаємо, міжнародні резерви Росії в травні скоротилися на 3,8 млрд доларів.

On Top