ua ru

Ціна нафтової суміші BFOE сьогодні опустилася до найнижчого значення за п'ять торгових днів - 78,58 дол./бар

Середня за 21 торговий день довідкова ціна північноморської нафтової суміші BFOE (Brent, Forties, Oseberg, Ekofisk) сьогодні опустилася до найнижчого значення за п'ять торгових днів. Виражена через біржовий індикатор IPE Brent Index ціна нафтової суміші BFOE сьогодні знизилася на 48 центів, або на 0,6%, і склала 78,58 дол./бар. - найнижчий показник після 13 вересня, повідомляє РБК.
Відзначимо, біржовий індикатор IPE Brent Index розраховується на ICE Futures Europe щодня до середини торгової сесії. Цінове значення даного індикатора, стале наступного дня після завершення контрактного періоду для ф'ючерсу IPE Brent Crude відповідного місяця постачання, визначає остаточну ціну розрахунку при виконанні операцій по цьому інструменту.
Нафтова суміш BFOE є базовим сортом для визначення цін spot на нафтові марки, представлені на ринках Європи і Середземномор'я, з урахуванням їх якісних відмінностей і географічного положення пунктів відвантаження. Зокрема на основі ціни нафтової суміші BFOE визначається ціна spot російської експортної нафти марки Urals, а також встановлюється остаточна ціна нафтового ф'ючерсу Urals на біржі РТС.