ru ua

Ціна нафтової "корзини" ОПЕК опустилася до мінімуму майже за два тижні - 113,62 дол./бар

Ціна нафтової "корзини" ОПЕК опустилася до найнижчого значення майже за два тижні, встановившись при цьому нижче позначки 114 дол./бар. Як повідомив сьогодні секретаріат міжнародного нафтового картелю, "кошик" ОПЕК станом на звітну дату 19 лютого 2013 р. подешевшала відносно попереднього звітного дня на 56 центів, а її ціна офіційно склала 113,62 дол./бар. Це її найнижчий показник з 6 лютого ц.р.

Нагадаємо, з 8 по 18 лютого 2013 р. нафтова "корзина" ОПЕК залишалася вищою за цінової позначки 114 дол./бар. У тому числі 13 лютого 2013 р. її ціна досягла максимального значення з початку травня 2012 р. - 114,94 дол./бар.

Нафтова "корзина" ОПЕК (OPEC Reference Basket of crudes) є одним з ключових цінових індикаторів світового ринку нафти. Вона відображає середню ціну нафти, яку поставляють на світовий ринок країни цієї міжнародної організації нафтових експортерів. Розрахунок ціни нафтової "корзини" здійснюється щоденно в робочі дні за станом за попередній торговельний день секретаріатом ОПЕК, який постійно засідає у Відні.

З січня 2009 р. "корзина" ОПЕК представлена 12 марками нафти за кількістю країн - учасниць цієї організації:
- Saharan Blend - Алжир;
- Girassol - Ангола;
- Merey - Венесуела;
- Basra Light - Ірак;
- Iran Heavy - Іран;
- Qatar Marine - Катар;
- Kuwait Export - Кувейт;
- Es Sider - Лівія;
- Bonny Light - Нігерія;
- Murban - ОАЕ;
- Arab Light - Саудівська Аравія;
- Oriente - Еквадор.