ua ru

Ціна нафти марки Brent впала до 92 дол. вперше за два роки

Це сталося після того, як ціни на нафту марки WTI пробили вниз рівень 90 дол. за барель і також досягли локального мінімуму.

Це сталося після того, як ціни на нафту марки WTI пробили вниз рівень 90 дол. за барель і також досягли локального мінімуму.

Ціни на нафту марки Brent впали до мінімальних за останні 28 місяців значень після того, як на біржі ICE листопадовий ф'ючерс на цей товар втратив в ціні відразу 2,23 дол. і досяг позначки 92 дол., пише Financial Times. Пізніше ціна трохи підвищилася, проте корекція виявилася незначною.

Раніше сьогодні в ході падіння ціни на нафту марки WTI пробили позначку 90 дол. за барель, встановивши 17-місячний мінімум.
Ще в середині червня за барель Brent на біржі давали близько 115 дол. Проте, зазначає видання, у зв'язку зі зниженням офіційних цін на поставки нафти з Саудівської Аравії і надлишком пропозиції від виробників, в тому числі з-за поставок з Іраку та Лівії, на ринку спостерігається надлишкова пропозиція, наслідком якого стало падіння цін.

Саудівська Аравія, відзначає FT, знизила офіційні тарифи для Азії до 0,6-1,2 дол. за барель, для країн Середземномор'я - на 0,8-1 дол., для північно-заходу Європи і США - на 20-40 центів.

На думку аналітика Commerzbank Карстена Фрітша, цілком можливо, що країни ОПЕК готуються до цінової війни.

"Такі заходи викликають сумніви у довгостроковій стратегії ОПЕК, яка ставить понад усе цінову стабільність", - сказав він. "Схоже, ОПЕК готується до цінової війни. Тому ми не очікуємо стабілізації цін до тих пір, поки це враження не розвіється і ОПЕК не повернеться до скоординованих дій щодо скорочення видобутку".

Вранці у четвер, 2 жовтня, ціна ф'ючерса на нафту BRENT на листопад на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі впала на 1 дол., до 89,73 дол. за барель, на новинах про те, що запаси в найбільшому терміналі зберігання WTI збільшилися до 20,5 млн бар. При цьому Bloomberg наводить думку експертів Morgan Stanley, які вважають, що члени Організації країн - експортерів нафти не налаштовані скорочувати обсяги видобутку навіть в умовах надлишкової пропозиції на ринку.

За прогнозом управління з енергетичної інформації, в 2015 році видобуток нафти в США зросте на 14%, з 8,53 млн бар. в день в цьому році до 9,53 млн бар. в наступному.

Ціна на нафту є одним з ключових макроекономічних показників для російської економіки. 24 вересня Мінекономрозвитку РФ направило до Мінфіну свій прогноз майбутнього економіки Росії, причому він передбачав падіння цін на нафту до 91 за барель. Міністерство вважає, що економіка в цьому випадку впаде в 2015 році на 0,6%, ціни зростуть на 7,6%. При цьому середньорічний курс долара складе 40 руб.

У вересні Банк Росії опублікував проект Грошово-кредитної політики на 2015 рік і на період 2016-2017 років, в якому пропрацював три сценарії розвитку подій. В них закладено припущення про економічної ситуації, включаючи геополітичні ризики, зовнішні фінансові умови, ціни на енергоносії, податкову політику уряду.

При цьому найбільш вірогідний сценарій передбачає поступове зниження цін на нафту з 106,5 дол. за барель в середньому з початку 2014 року до 102,5 дол. за барель в середньому за рік в 2017 році. Проте пізніше відомство розповіло про розробку самого жорсткого, "стресового сценарію грошово-кредитної політики, який передбачає падіння світових цін на нафту до рівня 60 дол. за барель.

Однак міністр економічного розвитку Росії Олексій Улюкаєв заявив, що сценарій грошово-кредитної політики при ціні на нафту в 60 дол. за барель є нереалістичним. "Я думаю, всерйоз на це розраховувати неможливо, просто тому, що ця ціна, яка некомфортна ні для одного з великих виробників і експортерів нафти. Просто за собівартістю, по бюджетах країновою - жодна з країн цього не витримає, тому, безумовно, на ринку просто буде зменшуватися пропозиція нафти, і баланс буде досягатися. На більш низькому, ніж зараз, рівні, але далекому від 60 дол.", - сказав Улюкаєв.

Нагадаємо, станом на 30 вересня ціна нафти Brent впала до мінімуму за 27 місяців, а ціна нафти WTI - до мінімуму за 19 місяців.